1939-1945. Пам'ятаємо, перемагаємо

9 трав. 2017
Напередодні 9 Травня в ЗНЗ І – ІІ ступенів №8 відбулися заходи, під час яких усі учасники навчально-виховного процесу долучилися до Дня пам’яті та примирення, Дня Перемоги.

Напередодні травневих днів, під час яких вшановується пам’ять борців за мир і свободу своєї батьківщини, в ЗНЗ І – ІІ ступенів №8 традиційно відбувається низка заходів, під час яких усі учасники навчально-виховного процесу долучаються до Дня пам’яті та примирення, Дня Перемоги.

Цьогоріч, в рамках заходів до 72-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі, вчителі закладу під час виховних годин та позакласних заходів познайомили учнів із подіями воєнних років Другої світової війни, продемонстрували кадри кінохроніки, згадали рядки фронтової поезії.

Адміністрація закладу разом з учнями привітали ветерана Рудягу Івана Гнатовича зі святом та вручили фронтовику святковий набір продуктів. Учні закладу часті гості в домі ветерана, відвідують та вітають зі святами, спілкуються та допомагають по господарству в рамках акції «Зірка Пам’яті».

9 травня на кладовищі Північно-Східного мікрорайону, біля братських могил – перепоховань воїнів, які загинули, захищаючи місто Олександрію в роки Другої світової війни, відбулося вшанування пам’яті полеглих. Педагог-організатор Карпова Л.В. звернулася до присутніх зі словами, що передають трагічні події середини минулого століття,  тривожать пам'ять не одного покоління людства вже понад 70 років. Для українців – це гіркий досвід, жахливі роки боротьби з нацизмом, мільйони знищених життів за мирне небо та щасливе майбуття. Пам'ять про ці події житиме доти, доки ми будемо шанувати героїв-ветеранів, усвідомлювати важливість їхнього вчинку ціною в життя, берегти той мир і спокій, за які заплачено таку високу ціну.

Усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих воїнів, поклали квіти до перепоховань.

Пам’ятати минуле заради майбутнього – істина, перевірена часом. Скільки б не пройшло років, скільки б не змінилось поколінь, ми завжди будемо пам’ятати про тих людей, які віддали своє життя заради нас, заради миру на землі.

Переглянути світлини із заходів можна за посиланням 9 Травня