Правила поведінки для здобувачів освіти

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ УЧНІВ У ЗАКЛАДІ ОСВІТИ ТА В ПОБУТІ

(Правила поведінки для учнів базуються на чинному законодавстві України)

НАША БЕЗПЕКА

ПІД ЧАС ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ:

1. Пам'ятаймо! Школа - територія, на якій не місце будь-яким видам зброї, в тому числі ножам, вибуховим, вогненебезпечним речовинам, алкогольним напоям, цигаркам, наркотикам, токсичним речовинам.
  2. Учень приходить до закладу освіти за 10-15 хвилин до початку навчальних занять, займає своє робоче місце, готує все необхідне навчальне приладдя до уроку.
  3. Дотримуймося Правил пожежної, техногенної безпеки, безпеки життєдіяльності задля безпечного перебування в закладі освіти.
  4. Бережімо майно, дбаймо про чистоту та порядок у приміщенні закладу та на його території.
  5. Залишаймо заклад освіти та його територію лише з дозволу вчителів або сестри медичної (попередньо узгодивши з батьками).
  6. Використовуймо навчальне обладнання в кабінетах, класних кімнатах, спортивній залі та на майданчику у присутності вчителя.

ПІД ЧАС ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ У ФОРМАТІ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ:

1. Навчаємося за розкладом уроків.
  2. Не запізнюємося на урок, приєднуємося за 2 хв. до його початку.
  3. Підписуємося тільки своїм прізвищем та іменем.
  4. Вмикаємо камеру – вчителю приємно вас бачити.
  5. Вітаємось і вимикаємо мікрофон, вмикаємо його за потреби.
  6. Якщо є технічні проблеми з камерою чи мікрофоном – завчасно повідомляємо про це вчителя.
  7. Дивимось на монітор та слухаємо вчителя, дотримуємось його рекомендацій.
  8. Активно працюємо на уроці.
  9. Відповідаємо тільки з дозволу вчителя, говоримо чітко та по черзі.
  10. Не відволікаємося, не покидаємо робоче місце без причини.
  11. Є питання - пишемо в чат.
  12. Дотримуємось академічної доброчесності – виконуємо завдання самостійно, не списуємо.

ПІД ЧАС ДІЇ СИГНАЛУ «УВАГА! ПОВІТРЯНА ТРИВОГА!»:

1. Не панікуємо, слухаємо вказівки вчителя.
  2. Беремо заздалегідь складені речі («рюкзачок безпеки») та верхній одяг і у супроводі вчителя негайно прямуємо до тимчасового укриття, облаштованого в приміщенні закладу. Шлях до нього помаркований спеціальними вказівниками.
  3. Залишайтеся в укритті до відбою тривоги, виконуйте вказівки вчителя, який вас супроводжує.
  4. Після оголошення відбою сигналу «Повітряна тривога» у супроводі вчителя повертайтеся до своєї класної кімнати, з якої ви евакуювалися.

У ПОБУТІ:

1. Уникаймо за межами закладу освіти бійок, не лихословимо та не знущаймося над іншими людьми.
  2. Дбаймо про свою безпеку, дотримуймося Правил дорожнього руху, пожежної, техногенної безпеки, безпеки життєдіяльності в побуті.
  3. Будьмо особливо пильними у вечірній час, перебуваймо лише в людних місцях, бажано у присутності дорослих.
  4. Пам'ятаймо! Вживання алкогольних напоїв, цигарок, наркотиків, токсичних речовин шкодить власному здоров'ю.

МИ ВВІЧЛИВІ ТА ТОЛЕРАНТНІ:

1. Поводимося в закладі освіти чемно, поважаємо честь і гідність людей, які знаходяться поруч.
  2. Піклуємося про молодших школярів.
  3. Не забуваємо про етичні норми поведінки та спілкування у приміщенні та на території закладу освіти.
  4. Проявляємо повагу до старших.
  5. Шанобливо звертаємося один до одного

МИ СТАРАННІ Й НАПОЛЕГЛИВІ В НАВЧАННІ:

1. Про початок і закінчення уроку сповіщає дзвінок. Заходимо вчасно до класу, щоб своїм запізненням не заважати освітньому процесу.
  2. Займаємо своє робоче місце, готуємо все необхідне навчальне приладдя до уроку.
  3. Не заважаємо своєю поведінкою здобувати знання іншим учням.
  4. Виконуємо старанно домашні завдання.
  5. Слухаємо під час уроку вчителя, розмовляємо ввічливо, спокійно реагуємо на зауваження.
  6. Під час відповіді учнів уважно слухаємо їх розповіді, лише після закінчення висловлюємо свої доповнення.

СПІЛКУВАННЯ ТА ПОВЕДІНКА НА ПЕРЕРВАХ:

1. Ходимо сходами та коридорами спокійно, без штовхань та застосування фізичної сили.
  2. Не допускаємо бійок, залякування та знущання над людською гідністю.
  3. Реагуємо коректно на зауваження чергових учителів та учнів.
  4. Дотримуємося чистоти у класних кімнатах, коридорах, їдальні, туалетних кімнатах та на території закладу.
  5. Користуємося в їдальні загальноприйнятими нормами поведінки.
  6. Користуємося гаджетами лише на перервах.

НАШ ЗОВНІШНІЙ ВИГЛЯД:

1. Одягаємо зручний, відповідний діловому дрес-коду одяг.
  2. На заняття в спортивній залі одягаємо відповідний спортивний одяг та змінне спортивне взуття.
  3. Користуємося для підтримання чистоти та забезпечення відповідних санітарних норм змінним взуттям.
  4. Уникаємо некоректних висловлювань та зауважень щодо зовнішнього вигляду інших учнів.
  5. Слідкуємо за дотриманням особистої гігієни.