Функції і завдання бібліотеки

Читання – це вікно, через яке читачі бачать і пізнають світ та самих себе. Бібліотека – щлях до храму, який кожний будує в душі своїй, створюючи себе – розумного, справедливого, культурного, люблячого Україну.

Шкільна бібліотека – є однією зі структурних одиниць навчального закладу. Це бібліотека для дітей, і водночас для дорослих, тому що нею користуються також і працівники школи, і батьки, чиї діти тут навчаються.

Навчання – головна праця учня і вона не може здійснюватися без книги, а, отже, і без бібліотеки. Навчити дітей учитися із захопленням, раціонально використовувати час – завдання, яке спільно з навчально-виховним об’єднанням вирішує шкільна бібліотека. Вона – найнеобхідніший помічник учителя, вихователя у вірному виборі інформації та документації.

Час не стоїть на місці, з’являються все нові й нові технології, напрямки роботи, завдання, які ми намагаємося втілювати в життя.

Основні завдання шкільної бібліотеки:

- сприяти реалізації державної політики в галузі освіти;

- інформаційне забезпечення програмних та факультативних знань, самоосвіти школярів;

- зацікавити учня читанням;

- виховання мислячого, вдумливого, грамотного користувача;

- створити умови для виховання інформаційної культури;

- надати максимум бібліотечно-бібліографічних знань;

- надати вчителям допомогу з усіх напрямків навчально-виховного процесу.

Основні функції шкільної бібліотеки:

- інформаційна;

- навчальна;