Масова робота у 2018 - 2019 навчальному році

Квітень

Кожного року, навесні, коли пробуджується природа, коли все живе тягнеться до сонечка, в Україні проходить Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги.

Свято книги - це відкриття нових імен в літературі, участь у різноманітних заходах, які сприяють творчому відпочинку та змістовному дозвіллі.

Дотримуючись традицій, з 4 по 8 квітня 2016 року, Всеукраїнський тиждень дитячого читання стартував і в нашому навчальному закладі під назвою «Чудо, ім’я якого Книга».

Сила книги безмежна. Без неї людина сліпа. Книга – мудрий друг, який не вміючи говорити, розказує про незвичайні пригоди і подорожі, про навколишній світ, про різні чудеса.

Мета тижня: залучити дітей до більш активного читання; сформувати в уяві учнів образ бібліотеки не лише як місця, де знаходяться потрібні для навчання книги, але також як закладу, у якому весело і цікаво можна провести свій вільний час; розвивати творчі здібності учнів; допомогти дітям проникнути у світ нового і цікавого; розвивати мислення; розширювати читацький світогляд; сприяти розвитку допитливості, інтересу до книжок; формувати читацькі смаки; виховувати дбайливе ставлення та почуття поваги до книжки, прагнення до знань.

Протягом тижня було проведено цікаві, захоплюючі та змістовні заходи, конкурси, на яких діти показали свої знання, вміння, навички та творчі здібності:

• святкова лінійка «Чудо, ім’я якого Книга»;
  • акція «Подаруй дитячу книгу бібліотеці», яка об’єднала небайдужих, які змогли долучитися до неї, подарувавши книгозбірні свої вже прочитані книги (27 книг);
  • бюро добрих послуг «Ремонтуймо книжку разом», під час якого учні 4 – 9 класі із задоволенням приєдналися та відремонтували і повернули книзі друге життя (65 книг);
  • в бібліотеці діяли книжкова виставка «Книги - ювіляри» та викладка літератури «У світі цікавої книги»;
  • з учнями 1 класу літературна вікторина  «Подорож у світ казок»;
  • конкурс дитячого малюнка «Моя улюблена книжка» серед учнів 2 – 4 класів, переможцями якого стали Сорокіна Анна, Мордовець Єлизавета, Цуканова Дар’я, Куцаєва Анна, Репіда Ілля, Русняк Давід, Бендеров Олег, Бондаренко Діана та Семенов Даніїл.
  • конкурс стіннівок – коміксів «Бережіть книгу» серед учнів 7 – 9 класів, які творчо підійшли до цього завдання і висвітили правила поводження з книгою та бережливе ставлення до неї;
  • дерево мудрості «Вислови, прислів’я, приказки про книгу» - творчий конкурс серед учнів 5 – 6 класів, переможцями якого стали учні 5 класу;
  • турнір «Мандри сторінками улюблених книг» з учнями 2 класу.

Березень

8 березня. Саме в цей день людство вшановує жінку, жінку-матір, жінку-світоч, жінку-трудівницю, жінку-берегиню життя на землі. Жінка-українка здавна відігравала значну роль у суспільному житті. Вона не тільки народжувала і виховувала дітей, а й займалася громадськими справами, разом з чоловіками творила науку, культуру, історію.

2 березня учням 8 класу бібліотекар Григор’єва С.К. провела годину цікавих повідомлень «Славетні жінки України», де розповіла про відомих українок, які залишили в історії неабиякий слід.

Під час заходу діти змогли зрозуміти, наскільки талановитими можуть бути наші жінки, і скільки прекрасного вони зробили і ще зроблять для свого народу.

Лютий

День 15 лютого омитий сльозами – сльозами горя і радості. Сльозами горя тих, хто втратив, сльозами радості тих, хто дочекався. Саме 15 лютого спогади багатьох людей линуть в далекий 1989 рік, коли радянські війська покидали чужу країну -Афганістан. Молоді солдати поверталися до рідного дому не переможцями, але й не переможеними. Вони виконували чужу волю, захищали чужий дім. Незважаючи на це, гідно виконували свої обов’язки.

З нагоди цієї дати учням 7 – 8 класів бібліотекар Григор’єва С.К. провела вахту пам’яті «Забули б люди назавжди всі війни, але героїв не забути нам!». На захід були запрошені воїни-інтернаціоналісти, які воювали в Афганістані: полковник Гаврилов Петро Єгорович та полковник Захарченко Володимир Миколайович. Ветерани поділилися спогадами про службу  в Афганістані, вони  на власні очі бачила війну, солдатську мужність та взаємодопомогу, смерть своїх товаришів. Учні з захопленням та сльозами на очах слухали розповідь про жахи війни.  А під час перегляду відеоролика «Афганська війна (1979 – 1989рр.)», уявляли цих хлопців, які були на той час майже нашими ровесниками.

Вічна пам’ять загиблим, а воїнам-інтернаціоналістам, які повернулися додому, бажаємо довгих років життя!

Листопад

Голодомор 1932-1933 років визнано «національною трагедією українського народу». Події цих років – не просто історична минувшина, а незагойна фізична і духовна рана українського народу, яка пекучим болем пронизує пам’ять багатьох поколінь.

В пам’ять жертв голодомору та політичних репресій, з нагоди 83-ї річниці трагедії, з 21 листопада по 25 листопада 2016 року в ЗНЗ І – ІІ ступенів №8 проведено ряд тематичних заходів. Зокрема педагог-організатор Карпова Л.В. та бібліотекар Григор’єва С.К. підготували та провели для учнів старших класів позакласні виховні заходи «Віче пам’яті», під час яких були продемонстровані кадри історичної відеохроніки, презентації, які містили архівні фото подій 1932-1933 років.

Вересень

До 170-річчя від дня народження видатного драматурга, актора, режисера, одного із основоположників українського професійного театру, що здобув широку славу не тільки на Україні, а й далеко за її межами і посів помітне місце в історії культури нашого народу, та нашого земляка Івана Карповича Карпенка-Карого був проведений інформ-дайджест «Корифей українського театру».

Бібліотекар ознайомила учнів із основними віхами життєвого і творчого шляху драматурга, його зв’язками з «театром корифеїв»; донесла про багатогранність літературної та театральної діяльності, про жанрову різноманітність його драматичних творів; виховувала інтерес до творчості митця.

Під час заходу учні переглянули відео «Гра долі» та звернулися до книжкової виставки «Великий обсерватор життя».